Huis - Kennis - Details

Maandelijkse productiecapaciteit van siliciummetaal in China: gegevens en vrijgavepercentage van oktober

Het cijfer van oktober en wat het meet

In oktober bereikte de maandelijkse productiecapaciteit van siliciummetaal in China 392.070 ton, met een vrijgavepercentage van 68,60%, een stijging van 0,04% ten opzichte van de voorgaande maand. Van januari tot oktober bedroeg de cumulatieve productiecapaciteit 3.314.270 ton. Deze drie getallen beantwoorden drie verschillende vragen, en als je ze samen leest, zeg je meer dan als je ze alleen leest.

Het maandcijfer is het daadwerkelijk geproduceerde volume in die maand. Het vrijgavepercentage drukt uit hoeveel van de geïnstalleerde capaciteit was ingeschakeld: een percentage van 68,60% betekent dat ongeveer 31,4% van de nominale capaciteit inactief was, hetzij omdat ovens gesloten waren voor onderhoud, omdat er geen stroom beschikbaar was, of omdat producenten terughoudend waren met zwakke marges.

Impliciete nominale capaciteit en wat dit kopers vertelt

Aan de hand van de vrijgavesnelheid kan de geïnstalleerde basis worden afgeleid. Als 392.070 ton 68,60% van de capaciteit vertegenwoordigt, dan bedraagt ​​de impliciete nominale maandelijkse capaciteit ongeveer 571.500 ton (392.070 ÷ 0,6860). Dat is eerder een afgeleid cijfer dan een gepubliceerd cijfer, maar het is het getal dat een koper nodig heeft bij het beoordelen hoeveel extra metaal er op de markt zou kunnen komen als de prijzen het draaien van inactieve ovens zouden rechtvaardigen.

Maandelijkse productie: 392.070 ton in oktober

Vrijgavesnelheid: 68,60%, een stijging van 0,04 procentpunt op maandbasis

Cumulatief van januari tot oktober: 3.314.270 ton

Impliciete maandelijkse productie in de rest van het jaar: gemiddeld ongeveer 331.400 ton (3.314.270 ÷ 10)

Het verschil tussen het tien-maandsgemiddelde van grofweg 331.400 ton en de 392.070 ton die in oktober werd geregistreerd, is betekenisvol. Het geeft aan dat de run rate verbeterde naarmate het jaar vorderde, in plaats van vlak te blijven, wat het normale seizoenspatroon is voor deze sector.

Waarom de releasesnelheid beweegt: kracht, seizoen en kosten

Siliciummetaal wordt geproduceerd in ondergedompelde boogovens die grote hoeveelheden elektriciteit verbruiken, en energie is het grootste onderdeel van de productiekosten. In China bevindt een aanzienlijk deel van de capaciteit zich in Yunnan en Sichuan, waar smelters waterkracht kopen. Tijdens het regenseizoen genieten deze provincies van lage tarieven en verhogen de producenten hun productie; in het droge seizoen stijgen de tarieven, kan de stroom worden gerantsoeneerd en worden de ovens stilgezet of met verminderde belasting gebruikt. De capaciteit in Xinjiang, Binnen-Mongolië en andere op steenkool-regio's gedraagt ​​zich anders, omdat de economie ervan de steenkool- en elektriciteitsprijzen volgt in plaats van de regenval.

Die geografie verklaart waarom een ​​nationaal emissiepercentage van minder dan 70% niet ongebruikelijk is. Het is het rekenkundige resultaat van een groot seizoenscapaciteitsblok dat onder de nominale capaciteit ligt, gecompenseerd door een stabielere productie elders. Voor iedereen die een maandelijks capaciteitsrapport leest, is de vrijgavesnelheid daarom een ​​beter signaal van aanbodflexibiliteit dan de totale hoeveelheid op zichzelf.

Hoe siliciummetaal wordt beoordeeld

Siliciummetaal wordt geclassificeerd op basis van chemische zuiverheid in plaats van op oorsprong, en de kwaliteiten die in de bulkhandel voorkomen, worden geïdentificeerd aan de hand van hun ijzer-, aluminium- en calciumlimieten. Onder GB/T 2881 wordt siliciummetaal aangeduid met een code zoals Si553, Si441, Si3303, Si2202 of Si1101, waarbij de cijfers het maximale ijzer-, aluminium- en calciumgehalte in honderdsten van een procent aangeven. Hogere-zuiverheidsgraden hebben strengere limieten en een overeenkomstig hogere prijs.

Graad familie Controlerende elementen Typisch gebruik
Si553, Si441 IJzer, aluminium, calcium Aluminiumlegeringen, algemeen metallurgisch gebruik
Si3303, Si2202 IJzer, aluminium, calcium Siliconen, aluminiumlegeringen met strengere limieten
Si1101 en hoger Zeer laag ijzer-, aluminium-, calciumgehalte Polysiliciumgrondstof, elektronica-gerelateerd gebruik

De kwaliteit is ook bepalend voor de verwerking: een producent die aan aluminiumsmelters levert, kan een ander onzuiverheidsprofiel tolereren dan iemand die een siliconen- of polysiliciumfabriek voedt, en dit is de reden waarom de capaciteitsbenutting zelden uniform is over de hele geïnstalleerde basis.

Maandelijkse capaciteitsrapporten lezen in de praktijk

Drie gewoonten maken een maandelijks capaciteitsrapport eerder nuttig dan alleen maar interessant. Koppel in de eerste plaats altijd de output aan de vrijgavesnelheid, omdat een stijging van de tonnage bij een dalende bezetting iets anders betekent dan een stijging als gevolg van nieuwe capaciteit. Ten tweede: volg het cumulatieve cijfer, omdat dit de seizoensschommelingen verzacht en laat zien of het jaar voor of achterloopt op het vorige. Ten derde: vergelijk het maandelijkse aantal met het cumulatieve gemiddelde: wanneer de laatste maand ruim boven het gemiddelde van het jaar tot nu toe ligt, zoals het cijfer van 392.070 ton doet tegenover ongeveer 331.400 ton, bevindt de markt zich in een oplevingsfase in plaats van op een plateau.

Veelgestelde vragen

Vraag: Wat was de maandelijkse productiecapaciteit van siliciummetaal in China in oktober?
A: Het was 392.070 ton, met een vrijgavepercentage van 68,60%, een stijging van 0,04% ten opzichte van de voorgaande maand.

Vraag: Wat betekent het vrijgavepercentage van 68,60%?
A: Dit betekent dat 68,60% van de nominale geïnstalleerde capaciteit in die maand daadwerkelijk in bedrijf was. De resterende capaciteit was inactief of lag onder de nominale capaciteit, meestal vanwege onderhoud, stroomvoorziening of zwakke marges.

Vraag: Wat was de cumulatieve productiecapaciteit van januari tot oktober?
A: Het cumulatieve cijfer was 3.314.270 ton over de periode van tien- maanden, een gemiddelde van ongeveer 331.400 ton per maand.

Vraag: Kan de vrijgavesnelheid worden gebruikt om de totale geïnstalleerde capaciteit te schatten?
EEN: Ja. Het delen van de maandelijkse productie door de vrijgavesnelheid levert een impliciete nominale maandelijkse capaciteit op van ongeveer 571.500 ton, wat eerder een afgeleide schatting is dan een gepubliceerde statistiek.

Vraag: Waarom verandert het vrijgavepercentage gedurende het jaar?
A: Elektriciteit domineert de kosten voor het smelten van siliciummetaal. De capaciteit op basis van waterkracht- in Yunnan en Sichuan is het hardst in het regenseizoen en wordt in het droge seizoen beperkt of stilgezet, terwijl de capaciteit op basis van steenkool- in Noord-China een andere kostencyclus volgt.

Vraag: Hoe wordt siliciummetaal geclassificeerd voor handel?
A: Onder GB/T 2881 wordt siliciummetaal aangeduid met een code zoals Si553 of Si3303, waarbij de cijfers het maximale ijzer-, aluminium- en calciumgehalte in honderdsten van een procent aangeven.

Aanvraag sturen

Misschien vind je dit ook leuk